طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت
امروز : چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۹

دوره آمادگی برای زایمان کم درد

دوره‌های آمادگی برای زایمان

بچه‌دارشدن تصمیم خطیری است، با این تصمیم می‌گذارید که قلبتان تا ابد جایی در بیرون و در دور و بر تن‌تان به سر برد.الیزابت استون

اگر دوباره زندگی می‌کردم، به جای آرزوی سپری شدن 9 ماه حاملگی هر لحظه‌ی آن‌را قدر می‌دانستم چرا که متوجه بودم موجود حیرت‌انگیزی که در درون من رشد می‌کرد، تنها فرصتی بود که در معجزه‌ی خدا سهمی داشتم. ارما بارمیک

یقینا در دنیای امروز به مساله بارداری و زایمان با نگاه‌ها و رویکردهای متفاوتی مواجه می‌شویم چرا که در دهه‌های اخیر با توجه به افزایش آمار سزارین‌ها میتوان به این نکته پی برد که به این پدیده‌ی کاملا طبیعی به چشم یک بیماری یا حتی واقعه‌ای غیر قابل کنترل وغیر قابل پیش‌بینی نگریسته می‌شود هدف اجرای این کلاس‌ها توانمندسازی مادر برای مدیریت یک بارداری خوب و در نهایت آزادی وی در تصمیم‌گیری برای انتخاب شیوه زایمان وی و البته ماندگارکردن شیرینی دوران بارداری و تولد، در ذهن والدین می‌باشد. طبق آخرین نظریات روانشناسی از مهمترین لحظات سرنوشت‌ساز در شکل‌گیری شخصیت انسان و احساس امنیت وی نحوه ایجاد رابطه والد و نوزاد در آغاز ورود به این دنیاست.

در این دوره‌ها هر آنچه که مادر باید برای مدیریت یک بارداری سالم و همچنین نحوه رفتار با نوزاد بداند طی جلسات مشخص آموزش داده ‌می‌شود.

سرفصل این جلسات به شرح زیر است.

1-    بهداشت فردی( آموزش مراقبت‌های بهداشتی لازم (پوست،مو، اندام مادر، بیماری‌ها و تغییراتی که به دلیل بارداری در مادر ایجاد شده و نحوه برخورد با آن)

2-    تغذیه در دوران بارداری(آموزش برنامه‌ریزی غذایی سالم و تغییراتی که مادر باید به دلیل بارداری در برنامه و محتوای غذایی خود اعمال کند، همراه با محاسبه BMI  مادر و دستورات غذایی فردی به منظور حفظ وزن مطلوب دوران بارداری و پس از آن)

3-    آمادگی برای زایمان و توانایی تصمیم‌گیری در مورد انتخاب شیوه زایمان توسط مادر

4-    بهداشت روانی و توصیه‌های مربوط به تغییرات روانی خاص دوران بارداری به همراه پدران

5-    آموزش مراحل زایمان فیزیولوژیک

6-     روش‌های کاهش درد زایمان( ماساژ درمانی؛ ریلکسیشن؛ فشاردرمانی؛ رایحه درمانی و …)

7-    تنظیم خانواده

8-    آموزش مراقبت از نوزاد و بازیابی توانایی سریعتر دوران پس از زایمان(تغذیه؛ تمرینات بدنی، بیوفیدبک)

 

مطالب مرتبط

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

۲ دیدگاه برای “دوره آمادگی برای زایمان کم درد”

  1. فروزنده شیرکوند گفت:

    با سلام در مورد زایمان بیدرد میخواستم اطلاعات بیشتری بدست بیارم.آیا این همان بیحسی اپیدورال است ویا پیشنهادهای بهتری دارید.من همیشه زایمان طبیعی برایم هراس آور است آیا در ایران واقعا مراقبت های ویژه ای در این زمینه داریم؟

    • modir گفت:

      زایمان کم درد عبارت بهتری است و البته روش اپیدورال یک روش از چندین روش کاهش درد می باشد شرکت در دوره‌های آمادگی برای زایمان کم درد می‌تواند مادر را توانمد سازد تا خود وی با اطلاعات درست روش مناسب خود را برای زایمان انتخاب نماید۹۰۹۹۰۷۱۶۵۲

پاسخی بگذارید

*

code

آخرین مطالب