طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت
امروز : یکشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۷

عمومی

درباره مرکز آرامش

مرکز مشاوره و ارایه خدمات مامايی آرامش طبق ضوابط و مقررات وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشكي جهت انجام خدمات مامايي در سطوح مختلف بهداشتی دائر گردیده است و آماده ارائه خدمات مراقبتی و بهداشتی به بانوان محترم می باشد.

موسسين :
تعدادی از کارشناسان با سابقه مامايی و از اعضای انجمن علمی مامايی ايران موسسين اين مرکز می باشند که ساليان زياد در امور مختلف درمانی و آموزشی فعاليت داشته و نيز به عنوان مربی رسمی ورزشهای دوران بارداری, کلاسهای مختلف آموزش مامايی در بيمارستانها و مراکز درمانی و ساير موسسات برگزار کرده اند. همجنين اين مرکز از همکاری پزشکان و کارشناسان مجرب و باسابقه ديگر نيز در بخش‌های مختلف بهره می برد.

خدمات ارائه شده در مرکز:

1 - مشاوره (بلوغ، قبل از ازدواج،قبل از بارداری، زناشوئی و...)

2- دوره‌های آمادگی برای زایمان کم‌درد (تغذیه مادر باردار، ورزش دوران بارداری، بیوفیدبک و..)

3- مشاوره تغذیه مادر و کودک ، پایش نوزاد، مشاوره رشد و تکامل نوزاد

4 - واکسیناسیون ، تنظیم خانواده

5 - ماساژ نوزاد و ورزش مادر ونوزاد به منظور سلامت و تناسب اندام

6 - آموزش ریلکسیشن و یوگا (به منظور کاهش استرس، افزایش تمرکز و تقویت جسمی)

7 - مشاوره یائسگی(تغذیه، عوارض یائسگی و تمرینات ورزشی تقویت عضلات لگن پ‍یشگیری از مشکلات ادراری)

8 - مشاوره و آموزش سبک زندگی برای هر گروه سنی خانواده

9 - خدمات مامایی در منزل

10 - پاپ اسمیر

11 - کارگاه‌های آموزشی بهداشت فردی (مراقبت‌های بهداشتی، پوست و مو، تغذیه و ورزش)

12- مشاوره‌های روانشناسی با بهره‌گیری از مشاورین مجرب و با سابقه روانشناس

نشانی: تهران - میدان رسالت- خیابان هنگام- بالاتر از فرجام- پلاک ۱۹۷- طبقه دوم- واحد ۵


تلفن‌های تماس:

۷۷۱۸۵۰۱۴ -
۷۷۱۸۵۰۷۷
-
۰۹۰۳۵۱۸۴۳۸۱

77185014 - 77185077

تعیین وقت همه روزه : صبح ها: ۹ الی ۱۳ بعدازظهر: ۱۵ الی ۲۰

-


شماره مشاوره تلفنی: 9099071652
تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت

تبلیغات متنی

لزوم آموزش مهارتهای تنظیم هیجانی

به گزارش سایک نیوز به نقل از سلامتی، توانایی تنظیم هیجانات نشانه ی سلامت جسمانی و روانی دانش آموزان است. با نگاه به این مسئله که اگر فرد به تنظیم هیجان مناسب با سنش نرسد ،چه اتفاقی می افتد اهمیت تنظیم هیجان در کار با کودکان و نوجوانان روشن می‌شود.شکست در تنظیم هیجان، بی نظمی نامیده می شود.

بی نظمی هیجانی به طور موقت می تواند باعث علائم اضطراب شود، و احتمالا باعث تشدید ناراحتی، رفتار غیر قابل کنترل و یا گوشه گیری می‌شود. اگر تنظیم ضعیف، نسبتا مستمر باشد، می‌تواند حاکی از اختلالاتی باشد که در بعضی کودکان مشاهده می‌کنیم. هیجان نامنظم، با بسیاری از اختلالات روانشناختی که در افراد می‌بینیم، ارتباط دارد.

الگوهای عدم تنظیم هیجان که به شدت مانع شایستگی می‌شوند، می‌توانند علایم اختلال باشند. آنها می‌توانند کودک را برای رشد یک اختلال یا داشتن روابط بین فردی مشکل، در موقعیت خطر قرار دهند. برای مثال، اشکال در تنظیم هیجانات منفی، با اختلالات درونی شده مانند اضطراب و یا افسردگی ارتباط دارد.

اِشکال در یک هیجان منفی مانند عصبانیت ممکن است با اختلالات بیرونی شده یا «برون ریزی» ارتباط داشته باشد و سبب گردد کودک در بسیاری از موارد خشم خود را به شکل نا مناسبی بروز دهد و همین امر منجر به مشکلات متعددی برای کودک می گردد.

بی‌نظمی هیجان با هر دو نوع مشکلات، یعنی رفتارهای درونی شده(اضطراب و افسردگی و…) و بیرونی شده (خشم و پرخاشگری و…)ارتباط دارد. کودکانی که رفتارهای مربوط به اختلالات درونی شده و / یا بیرونی شده دارند، معمولا هیجانات شدیدتر و مکررتری نشان می‌دهند.

بی نظمی هیجانی می تواند طیف گسترده ای از مشکلات را برای افراد ایجاد نماید و می تواند سلانت جسمانی وروانی فرد را به مخاطرع بیندازد.

 

بی‌نظمی هیجانی در زمینه‌های زیر نقش دارد:

اختلالات فیزیولوژیکی

اختلالات زیست‌شناختی

اختلالاتی که معلول استرس هستند

اختلالات روان‌شناختی

اختلالات و علایم فیزیولوژیکی گوناگونی وجود دارد که با بی‌نظمی هیجان ارتباط دارند. بعضی از این موارد شامل:  درد، استعمال دخانیات، گسیختن،اختلالات خوردن و اعتیاد می‌شود. محققان نشان داده‌اند که بین شکایت‌های جسمانی و هیجانی شدنِ منفی رابطه وجود دارد.

در واقع در بسیاری از موارد  عدم تنظیم درست هیجان سبب مشکلات شدید فیریولوژیکی می گردد.از جهت دیگر عدم تنظیم هیجان و بی نظمی هیجانی سبب می گردد عوامل خطر ساز در کودکان و نوجوانان به شدت افزایش یابد. نوجوانانی که به خوبی با عصبانیت مقابله نمی‌کنند ممکن است از سیگار  یا سایر مواد مخدر به عنوان راهی برای مدیریت هیجان استفاده کنند.

نیکوتین، شدت و فراوانی احساس خشم را کاهش می‌دهد و این خصوصا در مورد نوجوانانی قابل ذکر است که سطح بالایی از خصومت را در خود دارند هیجانات منفی باعث شکست نوجوان در تصمیم‌گیری برای توقف استعمال دخانیات می‌شود.

اضطراب، استعمال دخانیات را بالا می‌برد، چون به فردی که اضطراب را تجربه می‌کند کمک می‌کند تا احساس بهتری داشته باشد. این روابط حداقل می‌تواند توضیح دهد که چرا بعضی از نوجوانان تمایل بیشتری برای شروع استعمال دخانیات دارند و چرا ترک ان برای بعضی دیگر مشکل است.

به زودی نوجوانی که سیگار کشیدن را ترک کرده، وقتی با یک موقعیت پر استرس مواجه می‌شود؛ عادت دیرینه‌ی استفاده از سیگار برای احساس بهتر ممکن است بر او غلبه کند و به این طریق عدم درست تنظیم هیجان سبب ایجاد عادات های رفتاری نا مناسبی می گردد.

نکاتی برای والدین و مربیان در راستای ارتقا تنظیم هیجانی کودکان

والدین بایستی هیجانات مختلف کودک خود را بپذیرند تا مانع سرکوب این هیجانات گردند.

والدین باید همواره در آموزش مباحث هیجانی چوم شناخت حالت ها و احساسات با حوصله با فرزند خود رفتار نمایند.

والدین باید همواره به کودک خود فرصت دهند تا با مسائل هیجانی رو به رو شوند و آنها را حل نمایند.

والدین باید تلاش نمایند احساس خود ارزشمندی را در کودکان ایجاد نمایند.

مطالب مرتبط

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب