طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت
امروز : چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۴/۲۷

عمومی

درباره مرکز آرامش

مرکز مشاوره و ارایه خدمات مامايی آرامش طبق ضوابط و مقررات وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشكي جهت انجام خدمات مامايي در سطوح مختلف بهداشتی دائر گردیده است و آماده ارائه خدمات مراقبتی و بهداشتی به بانوان محترم می باشد.

موسسين :
تعدادی از کارشناسان با سابقه مامايی و از اعضای انجمن علمی مامايی ايران موسسين اين مرکز می باشند که ساليان زياد در امور مختلف درمانی و آموزشی فعاليت داشته و نيز به عنوان مربی رسمی ورزشهای دوران بارداری, کلاسهای مختلف آموزش مامايی در بيمارستانها و مراکز درمانی و ساير موسسات برگزار کرده اند. همجنين اين مرکز از همکاری پزشکان و کارشناسان مجرب و باسابقه ديگر نيز در بخش‌های مختلف بهره می برد.

خدمات ارائه شده در مرکز:

1 - مشاوره (بلوغ، قبل از ازدواج،قبل از بارداری، زناشوئی و...)

2- دوره‌های آمادگی برای زایمان کم‌درد (تغذیه مادر باردار، ورزش دوران بارداری، بیوفیدبک و..)

3- مشاوره تغذیه مادر و کودک ، پایش نوزاد، مشاوره رشد و تکامل نوزاد

4 - واکسیناسیون ، تنظیم خانواده

5 - ماساژ نوزاد و ورزش مادر ونوزاد به منظور سلامت و تناسب اندام

6 - آموزش ریلکسیشن و یوگا (به منظور کاهش استرس، افزایش تمرکز و تقویت جسمی)

7 - مشاوره یائسگی(تغذیه، عوارض یائسگی و تمرینات ورزشی تقویت عضلات لگن پ‍یشگیری از مشکلات ادراری)

8 - مشاوره و آموزش سبک زندگی برای هر گروه سنی خانواده

9 - خدمات مامایی در منزل

10 - پاپ اسمیر

11 - کارگاه‌های آموزشی بهداشت فردی (مراقبت‌های بهداشتی، پوست و مو، تغذیه و ورزش)

12- مشاوره‌های روانشناسی با بهره‌گیری از مشاورین مجرب و با سابقه روانشناس

نشانی: تهران - میدان رسالت- خیابان هنگام- بالاتر از فرجام- پلاک ۱۹۷- طبقه دوم- واحد ۵


تلفن‌های تماس:

۷۷۱۸۵۰۱۴ -
۷۷۱۸۵۰۷۷
-
۰۹۰۳۵۱۸۴۳۸۱

77185014 - 77185077

تعیین وقت همه روزه : صبح ها: ۹ الی ۱۳ بعدازظهر: ۱۵ الی ۲۰

-


شماره مشاوره تلفنی: 9099071652
تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت

تبلیغات متنی

گزارش بيانيه مامايي جهان در سال 2011

سلامت زنان و نوزادانشان مركز توجه مباحث توسعه جهاني در سال 2010د بود، وقتي كه UNSG استراتژي جهاني را براي سلامت زنان و كودكان آغاز كرد. در حاليكه ميليون‌ها زن، نوزاد و كودك هنوز بيهوده مي‌ميرند و هدف پنجم عصر طلايي توسعه(پيشرفت سلامت مادران) و هدف چهارم عصر طلاي توسعه (كاهش مرگ و مير كودك) و سرانجام جهان برا سرعت بخشيدن به كار و نجات زندگي‌ها گردهم آمده‌است.

نقش همراهان دوره‌ديده، خصوصا ماماها و ساير وابسته‌هاي مامايي به طور وسيعي به عنوان نقش بسيار مهم و حياتي در مسائل مربوط به مرگ و مير نوزادان و مادران و برايرشد سلامت مادران و كودكان، بيان مي‌شود.

به علاوه شواهد جمع‌آوري شده تمام وقت از سوئد، انگلستان، استراليا، نيوزلند، فرانسه و ندرلند يك مفهوم جمع‌آوري شده خوب از موفقيت در حفظ حيات زنان و كودكان، پيشرفت سلامت آنان و توسعه‌ي قابل توجه در كشورهايي نظير سريلانكا، مالزي، تونس و تايلند است.

اما تجزيه و تحليل اخير نشان مي‌دهد كه هم نظرات و خدمات مامايي به صورت نامتعادل در بين كشورها و نيز در داخل كشورها توزيع شده‌است.

اكنون وقت آن است كه دست به كار شويم و موقعيت را در كشورهايي با مرگ و مير مادر و نوزادي بالا ثبت كنيم. اين مسئله در يك عنوان جديد عرضه خواهد شد:

بيانيه مامايي جهاني 2011: سلامت زايمان، نجات زندگي‌ها.

گزارش، كه اولين نوع است، هدفش ارتقائ قدرت مامايي در سراسر جهان مي‌باشد. اين گزارش اطلاعات جديد جمع‌آوري شده از 58 كشور در ساسر جهان را فراهم خواهد نمود به منظور:

1-      آزمون تعداد و توزيع افراد حرفه‌اي سلامت درگير در ارائه خدمات مامايي

2-      كشف موضوعات جديد مرتبط با تحصيلات، تنظيمات، انجمن‌هاي حرفه‌اي، محدوديت‌ها و كمك‌هاي خارجي

3-      تحليل موضوعات جهاني مربوط به پرسنل سلامت با مهارت‌هاي مامايي كه اكثر آن‌ها خانم هستند و محدوديت‌ها و چالش‌هايي كه آن‌ها در زندگي و كار با آن روبرو هستند.

4-      فراخوان براي افزايش سرمايه‌گذاري براي ارتقائ خدمات مامايي مثل افزايش مهارت تامين‌كنندگان خاص.

گزارش شامل صفحات آماري و استانداردهاي جهاني قابل دسترس مي‌شود، جمع‌آوري اطلاعات مامايي مرتبط با يكي از اسناد مرجع مي‌باشد.

دروراي بيانيه مامايي 2011 تعدادي از شركت‌كنندگان مهم درگير در سلامت باروري و مادران با تمركز خاص بر مامايي وجود دارند اين سرآغاز بر مساعي اخير و تعهد شامل فراخوان جهاني به عمل. بنا مي‌شود موضوعي كه در سمپوزيوم قدرت بخشي مامايي در واشنگتن دي سي در ژوئن 2010 مطرح شد.

گزارش كنگره سه سالانه كنفدراسيون بين‌المللي ماماها در دوربن آفريقاي جنوبي منشر خواهد شد. وزيرانبهداشت گردهم آمده در مجمع سلامت جهاني در ژنو، 17 مي 2011 ميلادي براي تهيه يك خلاصه پيشينه قبل از انتشار آن دعوت خواهند شد. اين گزارش براي سياست‌گزاران، و مديران برنامه‌ريز شامل وزرا، و انجمن‌هاي محلي) شركت‌كنندگان در برنامه‌هاي توسعه و ارگان‌هاي ممدكار و تمام ارائه دهندگان خدمات مامايي طرح ريزي شده‌است.

مطالب مرتبط

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب