طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت
امروز : چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۹

عمومی

درباره مرکز آرامش

مرکز مشاوره و ارایه خدمات مامايی آرامش طبق ضوابط و مقررات وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشكي جهت انجام خدمات مامايي در سطوح مختلف بهداشتی دائر گردیده است و آماده ارائه خدمات مراقبتی و بهداشتی به بانوان محترم می باشد.

موسسين :
تعدادی از کارشناسان با سابقه مامايی و از اعضای انجمن علمی مامايی ايران موسسين اين مرکز می باشند که ساليان زياد در امور مختلف درمانی و آموزشی فعاليت داشته و نيز به عنوان مربی رسمی ورزشهای دوران بارداری, کلاسهای مختلف آموزش مامايی در بيمارستانها و مراکز درمانی و ساير موسسات برگزار کرده اند. همجنين اين مرکز از همکاری پزشکان و کارشناسان مجرب و باسابقه ديگر نيز در بخش‌های مختلف بهره می برد.

خدمات ارائه شده در مرکز:

1 - مشاوره (بلوغ، قبل از ازدواج،قبل از بارداری، زناشوئی و...)

2- دوره‌های آمادگی برای زایمان کم‌درد (تغذیه مادر باردار، ورزش دوران بارداری، بیوفیدبک و..)

3- مشاوره تغذیه مادر و کودک ، پایش نوزاد، مشاوره رشد و تکامل نوزاد

4 - واکسیناسیون ، تنظیم خانواده

5 - ماساژ نوزاد و ورزش مادر ونوزاد به منظور سلامت و تناسب اندام

6 - آموزش ریلکسیشن و یوگا (به منظور کاهش استرس، افزایش تمرکز و تقویت جسمی)

7 - مشاوره یائسگی(تغذیه، عوارض یائسگی و تمرینات ورزشی تقویت عضلات لگن پ‍یشگیری از مشکلات ادراری)

8 - مشاوره و آموزش سبک زندگی برای هر گروه سنی خانواده

9 - خدمات مامایی در منزل

10 - پاپ اسمیر

11 - کارگاه‌های آموزشی بهداشت فردی (مراقبت‌های بهداشتی، پوست و مو، تغذیه و ورزش)

12- مشاوره‌های روانشناسی با بهره‌گیری از مشاورین مجرب و با سابقه روانشناس

نشانی: تهران - میدان رسالت- خیابان هنگام- بالاتر از فرجام- پلاک ۱۹۷- طبقه دوم- واحد ۵


تلفن‌های تماس:

۷۷۱۸۵۰۱۴ -
۷۷۱۸۵۰۷۷
-
۰۹۰۳۵۱۸۴۳۸۱

77185014 - 77185077

تعیین وقت همه روزه : صبح ها: ۹ الی ۱۳ بعدازظهر: ۱۵ الی ۲۰

-


شماره مشاوره تلفنی: 9099071652
تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت

تبلیغات متنی

آزمایشات بارداری

آزمایشات و معاینات در بارداری

 

آزمایشات و معاینات بارداری
میتوان هورمون بارداری را سه روز پس از لقاح در خون و یک هفته بعد از قطع اولین دوره ی پریود در ادرار شناسایی کرد. این هورمون HCG نام دارد و به وسیله ی جفت ترشح می گردد – این هورمون در مراحل ابتدایی نمو توسط تروفوبلاست ساخته میشود.
آزمایشات مربوط به تشخیص HCG که امروزه در آزمایشگاه ها انجام می شود در بیش از ۹۸ درصد موارد صحت دارد اما این درصد در کیت های تشخیص بارداری که بدون نیاز به تجویز پزشک خریداری میشوند به ۸۵ تا ۹۵ درصد می رسد.
بهتر است خانم هایی که مدت ها در انتظار باردار شدن بوده اند یا بارداری ناخواسته داشته اند به محض مشاهده قطع یک دوره پریود برای انجام آزمایش تشخیص بارداری به پزشک مراجعه کنند اما برای تشخیص بارداری همواره انجام آزمایش های آزمایشگاهی لازم نیست بسیاری از خانم ها ، به ویژه آنهایی که قبلا بارداری را تجربه کرده اند میتوانند از نشانه های خاص بارداری چون قطع ماهیانه یا سوزش و سفتی پستان و حتی نشانه هایی که خاص خود آنهاست به بارداری خود پی ببرند.
در روزهای ابتدایی بارداری میزان HCG پس از دو هفته کاهش پیدا می کند اما در صورتی که ترفوبلاست دفع نگردد HCG تا چندین هفته پس از سقط نیز در خون وجود خواهد داشت.
در افرادی که دارای سابقه سقط هستند و هنوز اندازه جنین به حدی نرسیده است که توسط سونوگرافی قابل تشخیص باشد ، اندازه گیری میزان هورمون HCG میتواند برای رد یا اثبات حاملگی مورد استفاده قرار گیرد.

 

آزمایش خون در اوایل حاملگی
پزشک شما در اولین جلسۀ معاینه، خون شما را برای انجام برخی از آزمایش‌های استاندارد می‌گیرد، تا وضعیت سلامتی عمومی و همچنین اطمینان از مصونیت‌تان را در برابر عفونت‌های خاص کنترل کند.

?آزمایشات لازم قبل از بارداری کدامند؟

 

۱-هموگلوبین و تعداد پلاکت خون

۲- تیرویید

۳- عملکرد کلیه ها

۴-تست پاپ اسمیر

۵-عفونت ادراری

۶- سطح آنتی بادی بیماری سرخجه

۷-قند

انجام آزمایش‌های زیر عادی است:
۱- یک آزمایش استاندارد برای تشخیص گروه خون، عامل ارهاش و وضعیت پادتن
گروه خون یعنی اینکه نوع خون شما AB ، A ، B یا O باشد، و منظور از ارهاش خون، مثبت یا منفی بودن آن است. آزمایش پادتن برای مشخص کردن پادتن‌های گروه خونی خاص به‌آنتی‌ژنهای خاص صورت می‌گیرد (مانند آنتی‌ژن ارهاش).
۲- شمارش کامل گویچه‌های خون (CBC)
این آزمایش، کم‌خونی را کنترل می‌کند که تعداد پایین گویچه‌های خون را نشان میدهد. این آزمایش همزمان، شمارش پلاکت‌ها را نیز کنترل می‌کند (جزئی از خون که در انعقاد خون اهمیت می‌یابد).
۳- VDRL
این آزمایش، وجود سیفلیس را کنترل می‌کند، که یک بیماری مقاربتی است. این آزمایش بسیار دقیق است ولی گاهی به‌اشتباه جواب آن مثبت می‌شود. یک آزمایش مثبتِ اشتباه می‌تواند در نتیجۀ وجود بیماری دیگری، مانند لوپوس یا سندروم پادتن آنتی‌فوسفولیپید باشد.
به‌هرحال، این نوع از نتایج مثبت اشتباه معمولاً به‌طرز ضعیفی مثبت است. آزمایش VDRL غیرتشخیصی است و بنابراین برای محرز کردن تشخیص سیفلیس، باید یک آزمایش دقیق‌تر خون انجام شود. از آنجایی که درمان کامل سیفلیس ضروری است، حتماً این آزمایش را انجام دهید.

-۴هپاتیت ب
این آزمایش وجود ویروس‌های هپاتیت را کنترل می‌کند. این ویروس‌ها در انواع گوناگونی بروز می‌کند. ویروس هپاتیت ب از نوعی است که میتواند بدون ایجاد علایم بالینی به‌وجود آید. درحقیقت، بیماری برخی از خانم‌ها تنها با انجام آزمایش خون تشخیص داده شده، مانند آزمایشی که در طول دوران حاملگی انجام شده است.
۵- HIV
از آنجایی که دارو و درمان به۲منظور کاهش خطر انتقال به‌بچه، همچنین کند کردن روند بیماری در مادر وجود دارد، آگاهی نسبت به‌وضعیت HIV در شما بسیار حائز اهمیت است. یک دکتر معمولاً میتواند این آزمایش را همزمان با سایر آزمایش‌های خون دوران بارداری انجام دهد.
دکترها گاهی اوقات در طول اولین معاینۀ دوران بارداری، انجام آزمایش‌های دیگری را نیز ضروری می‌دانند. این آزمایش‌های اضافی عبارت است از:
۱- بررسی قند خون
معمولاً این آزمایش را در حدود هفته‌های ۲۴ تا ۲۸ بارداری انجام می‌دهید، ولی گاهی درصورتی که در معرض خطر دیابت بارداری قرار داشته باشید، دکتر می‌تواند این آزمایش را در سه ماهه اول انجام دهد.
۲- توکسوپلاسموز
گاهی دکتر میتواند برای کنترل مصونیت نسبت به توکسوپلاسموز، که نوعی عفونت انگلی است، آزمایش دهد.
۳- سیتومگالو ویروس‌ها (CMV)
انجام آزمایش برای عفونت سیتومگالو ویروس، که یک عفونت شایع در دوران کودکی و قبل از آن  است، در طول دوران بارداری رایج نیست. به‌هر حال، اگر در تماس زیاد با کودکان دبستانی هستید، شاید پزشک شما انجام آزمایش را توصیه کند.

 

منبع :

بوکلت

بارداری به‌زبان آدمیزاد

مطالب مرتبط

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.

آخرین مطالب