طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت
امروز : چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۴/۲۷

عمومی

درباره مرکز آرامش

مرکز مشاوره و ارایه خدمات مامايی آرامش طبق ضوابط و مقررات وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشكي جهت انجام خدمات مامايي در سطوح مختلف بهداشتی دائر گردیده است و آماده ارائه خدمات مراقبتی و بهداشتی به بانوان محترم می باشد.

موسسين :
تعدادی از کارشناسان با سابقه مامايی و از اعضای انجمن علمی مامايی ايران موسسين اين مرکز می باشند که ساليان زياد در امور مختلف درمانی و آموزشی فعاليت داشته و نيز به عنوان مربی رسمی ورزشهای دوران بارداری, کلاسهای مختلف آموزش مامايی در بيمارستانها و مراکز درمانی و ساير موسسات برگزار کرده اند. همجنين اين مرکز از همکاری پزشکان و کارشناسان مجرب و باسابقه ديگر نيز در بخش‌های مختلف بهره می برد.

خدمات ارائه شده در مرکز:

1 - مشاوره (بلوغ، قبل از ازدواج،قبل از بارداری، زناشوئی و...)

2- دوره‌های آمادگی برای زایمان کم‌درد (تغذیه مادر باردار، ورزش دوران بارداری، بیوفیدبک و..)

3- مشاوره تغذیه مادر و کودک ، پایش نوزاد، مشاوره رشد و تکامل نوزاد

4 - واکسیناسیون ، تنظیم خانواده

5 - ماساژ نوزاد و ورزش مادر ونوزاد به منظور سلامت و تناسب اندام

6 - آموزش ریلکسیشن و یوگا (به منظور کاهش استرس، افزایش تمرکز و تقویت جسمی)

7 - مشاوره یائسگی(تغذیه، عوارض یائسگی و تمرینات ورزشی تقویت عضلات لگن پ‍یشگیری از مشکلات ادراری)

8 - مشاوره و آموزش سبک زندگی برای هر گروه سنی خانواده

9 - خدمات مامایی در منزل

10 - پاپ اسمیر

11 - کارگاه‌های آموزشی بهداشت فردی (مراقبت‌های بهداشتی، پوست و مو، تغذیه و ورزش)

12- مشاوره‌های روانشناسی با بهره‌گیری از مشاورین مجرب و با سابقه روانشناس

نشانی: تهران - میدان رسالت- خیابان هنگام- بالاتر از فرجام- پلاک ۱۹۷- طبقه دوم- واحد ۵


تلفن‌های تماس:

۷۷۱۸۵۰۱۴ -
۷۷۱۸۵۰۷۷
-
۰۹۰۳۵۱۸۴۳۸۱

77185014 - 77185077

تعیین وقت همه روزه : صبح ها: ۹ الی ۱۳ بعدازظهر: ۱۵ الی ۲۰

-


شماره مشاوره تلفنی: 9099071652
تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت

تبلیغات متنی

سخنی با نوجوانان

دوستان نوجوان:

 داشتن آمادگی برای بروز این حالات و مشورت با والدین و مربیان می تواند گذر شما را از این دوران آسان تر نماید و سلامت آینده ی شما را تأمین کند. تمام چیزهایی که نوابغ آینده نیاز خواهند داشت.

افزایش وزن

افزایش وزن در هنگام بلوغ فقط مربوط به افزایش چربی نیست ، بلکه به رشد و تکامل استخوان و عضله نیز مربوط است . به همین جهت با وجود اینکه پسران و دختران در دوران بلوغ به سرعت افزایش وزن پیدا می کنند ، باریک و لاغر و استخوانی به نظر می رسند . در پسران حداکثر افزایش وزن غالباً یک یا دو سال دیرتر از دختران پیش می آید و بیشترین مقدار آن در ۱۶ سالگی است و بعد از آن افزایش وزن کمتر است .

البته چاق شدن پسران و دختران در دوران بلوغ هم غیر معمول نیست . در نزدیک شروع بلوغ در سنین ۱۰ تا ۱۲ سالگی معمولاً در ناحیه شکم ، رانها ، گردن و گونه چربی جمع می شود ولی بعد از کامل شدن بلوغ و زمانیکه رشد سریع قد شروع می شود این چربی ها به تدریج کمتر می شوند .

* تغییر در اندامهای بدن

بعضی از نقاط بدن که در سالهای اولیه زندگی به تناسب خیلی کوچک هستند در زمان بلوغ بزرگ می شوند ؛ این حالت بخصوص در بینی ، پاها و دستها بیشتر مشاهده می شود . به هر حال بیشتر این تغییرات قبل از بلوغ پایان می پذیرد .

در کودکان بزرگتر ، در مقابل تنه باریک و بلند ، شانه ها و قسمت تهیگاه ، پهن می شوند و کمر هم عریض می شود . ساقها به تناسب بیشتر از تنه رشد می کنند و فرد در ابتدا بلند به نظر می رسد به تدریج وقتی تنه کشیده شد و رشد کمر متوقف گردید ، بدن اندازه و نسبتهای فرد بالغ را پیدا می کند .

درست قبل از بلوغ ،‌ رشد ساقها متناسب با رشد تنه نیست و این حالت تا ۱۵ سالگی ادامه می یابد . در کودکانی که بلوغ دیررس دارند رشد ساقها برای مدت طولانی ادامه دارد ودر نتیجه این کودکان ساقهای بلندتری نسبت به همسالان خود دارند . خیلی از تغییرات یاد شده در بالا در بازوها هم اتفاق می افتد و کودکانی که بلوغ دیررس دارند بازوهای بلندتری دارند . این تغییرات باعث می شود یک نوجوان در ابتدای دوران رشد ظاهر متناسبی نداشته باشد .

صفات اولیه جنسی صفات اولیه جنسی مربوط به فعالیت بیضه ها و آلت تناسلی است . بیضه ها غدد جنسی مردانه و عضو اصلی تولید مثل مرد هستند . این غدد اسپرم مردانه و هورمون تستوسترون تولید می کنند و تولید اسپرم در تمام طول حیات مرد ادامه دارد .

بیضه ها در ۱۴ سالگی فقط ۱۰ درصد رشد دارند و بعد ازیک یا دو سال سرعت رشد آنها افزایش می یابد و سپس کند می شود به طوری که در ۲۰ تا ۲۱ سالگی این رشد کامل می گردد . بیضه ها در هوای گرم از بدن فاصله می گیرند و برعکس در هوای سرد به بدن نزدیکتر می شوند . به طور طبیعی بیضه سمت راست کمی بالاتر از سمت چپ قرار دارند و بخوبی قابل لمس اند . اگر فردی تورم ، قرمزی یا سنگینی در بیضه هایش احساس کند و یا در هنگام لمس به توده سفتی بربخورد و یا اینکه یکی از بیضه ها را لمس نکند باید با مشورت والدین خود به پزشک مراجعه کند .

صفات ثانویه جنسی در مردان عبارتند از :

رویش موهای زهار ( شرمگاه ) این موها حدود یک سال بعد از شروع بزرگ شدن بیضه ها و آلت تناسلی ظاهر می شوند . شروع رویش موها از ابتدای بلوغ تا ۱۵ سالگی و قبل ازاولین انزال می باشد . در ابتدا این موها کم ، نازک و ظریف اند و بتدریج تیره رنگ ، زبر و مختصری پیچ دار می شوند .

رویش موی صورت ، زیربغل وافزایش موی بدن : رویش این موها پس از تکمیل رشد موهای زهار اتفاق می افتد . بعضی افرد پرموتر از دیگران هستند و در بعضی ممکن است موهای روی قفسه صدری رشد نکند .

زبر شدن پوست : پوست زبر می شود و رنگ آن خاکستری می گردد . منفذ پوست بازتر و وسیع تر می شوند .

فعالیت غدد چربی : غدد چربی در پوست بزرگ و فعال می شوند . در اثر افزایش فعالیت غدد چربی ممکن است جوشهایی روی صورت و پوست بدن ظاهر شوند که به آنها آکنه می گویند و محل شایع آنها صورت است . این جوشها نباید دستکاری شوند زیرا در اثر دستکاری حالت چرکی پیدا می کند و احتمال آنکه جایشان به صورت فرورفتگی در صورت باقی بماند بیشتر می شود . اگر این جوشها زیاد شدند و ایجاد ناراحتی کردند بهتر است با مشورت والدین به پزشک مراجعه شود و از خوردن شیرینی وغذاهای چرب و پرادویه حتی المقدور خودداری شود . در ضمن غدد عرق زیربغل شروع به فعالیت میکند و عرق کردن در مراحل پیشرفت بلوغ افزایش می یابد . این فعالیتهای غدد چربی وعرق ممکن است سبب تولید بوی خاصی که کمی ناراحت کننده است شود . تغییر صدا : تغییر صدا ناشی از رشد طنابهای صوتی است . تغییر صدا در زمان رشد کامل صورت می پذیرد . صدا در ابتدا خشن و بعد بم می شود و در ابتدا کمی ناهنجار و شاید دورگه است ولی به تدریج آهنگ صدا مطلوبتر می شود .

رشد عضلات : عضلات بخصوص عضلات سینه رشد می کند و نیرو می گیرد ؛ ساقها و بازوان و شانه ها شکل می گیرند .

برآمدگی در محل پستان : برآمدگیهای مختصری در اطراف نوک پستان در مردان بین ۱۲ تا ۱۴ سالگی ظاهر می شود . این حالت چند هفته طول می کشد و سپس هم در تعداد و هم در اندازه کاهش می یابند .

پس : تغییر در اندازه و اندامهای بدن و بروز صفات اولیه و ثانویه جنسی از علائم بلوغ هستند .

دوران نوجوانی و بلوغ یکی از مهمترین دوران زندگی فرد است و باید به آن توجه لازم شود زیرا :

بخش قابل ملاحظه ای از جمعیت کشورهای در حال توسعه را نوجوانان تشکیل میدهند .

بلوغ یکی از مراحل رشد و نمو است که ویژگیهای خاص خود را دارد و اگر این خصوصیات شناخته نشوند و رفتار و برخورد مناسبی با آنها نداشته باشیم مشکلات فراوانی به بار می آورند .

مطالب مرتبط

 • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

۱۸ دیدگاه برای “سخنی با نوجوانان”

 1. شیما گفت:

  سلام یه سوال من ۹قراربود پریود بشم ولی نشدم من باکره ام مشگلش ازچیه من اصلا رابطه ندارم شدم هرماه ولی خونریزی به نظرم کم بود الان این ماه ۹میخواستم بشم نشدم توروخدابگید امکان بارداری هست من اصلا رابطه ای ندارم و باکره هستم ممنون میشم جواب سوالمو بدید

  • modir گفت:

   سلام
   باید بررسی بشید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۵۲ از تلفن ثابت از سراسر کشور ( تهران و شهرستانها) تماس بگیرید.

 2. شیما گفت:

  سلام یه سوال اگر هردوره پریود بشی ولی دودوره احساس کنی خونریزیت کم بوده ولی دوسه دوره اخر خونریزی مثل قبلا باشه امکان داره باردار باشی همه دوره ها خوب باشه ها ولی دودوره احساس کنی کمه خونریزیش و دوره هات ۲۶یا۲۷باشه ولی بشه ۳۵روز و توی دی بشه ۲۹ولی مثل قبل باشه مشکلی پیش میاد پریود بشی یعنی دیگه باردار نیستی اخه نوشتن که بعضی ها هم پریودان ولی بازم باردار میشن ممنون

  • modir گفت:

   بارداری منتفیه.
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۵۲ از تلفن ثابت از سراسر کشور ( تهران شهرستانها) تماس بگیرید.

 3. شیما گفت:

  سلام ببخشید گفتید بارداری منتفیه دوره ها تعقیر کنه چی مشکلی پیش نمیاد اگر دودوره احساس خونریزی کم کنی ولی دودوره بعدش خونریزی مثل قبل باشه مشکلی نداره یعنی امکان داره خون کم بخاطر کم خونی باشه که احساس خونریزی کم کنی پس پریود بشی یعنی باردار نیستی ممنون

  • modir گفت:

   سلام باید بررسی بشید.
   علت تغییر الگوی پریودتون باید بررسی بشه
   برای اطلاعات بیشتر با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۵۲ از تلفن ثابت از سراسر کشور ( تهران و شهرستانها) تماس بگیرید.

 4. شیما گفت:

  سلام من کم خونی دارم وزمان پریودم خونریزی دودوره کم بود شما میگید باید بررسی بشه مگه مشگلی هست یعنی من دودوره اخر مثل قبل بود خونریزیم وحتی لخته خونم کم ازم خارج میشد ولی دفعه قبل خیلی داشتم امکان داره از کم خونی باشه یه سوال دیگه اگر واژنو بادوانگشت ماساژ بدن باعث پارگی پرده میشه چیزی داخل نشه ها فقط اون دولایه رو ماساژ بدن اخه احساس میکنم یکی ازاون دوتا لایه ها به صورت پله پله شده یعنی نوک یکی ازلایه ها دندانه دار شده اگر سونو گرافی بدم اگر باردار باشی نشون میده اخه من سونوگرافی نوشت دکتر ازم از رحم و تخمدان و لگن اگر ترشح داشته باشی چی بده ترشح سفید و گاهی کلفت گاهی نازک ممنون میشه لطفا جواب بدید لطف بزرگی میکنید بهم ماساژ اون دولایه باانگشت باعث پارگی میشه

  • modir گفت:

   پارگی احتمال داره
   برای اطلاعات بیشتر با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۵۲ از تلفن ثابت از سراسر کشور ( تهران و شهرستانها) تماس بگیرید.

 5. شیما گفت:

  سلام اگر بادوتا انگشت ماساژ بده واژنمو و تحریکش کنه و ازش یه ماده سفید بیاد ازم خارج بشه ووقتی تحریک میشد پاهامو می بستم روی هم میزاشتم ولی اصلا خونی نمی اومد ولی یادم نیست که درد یا سوزش داشته باشم ولی فکر کنم زیرشکمم درد میگرفت اگر اینجوری بشه یعنی پرده پاره شده اگر برفرض که دردو سوزش داشتم یعنی با ماساژ دوانگشت پرده پاره میشد چیزی داخل نکرد فقط ماساژ دادو تحریک میکرد ممنون میشم جواب سوالمو بدید

  • modir گفت:

   بله با دو انگشت هم پاره میشه.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۵۲ از تلفن ثابت از سراسر کشور ( تهران و شهرستانها) تماس بگیرید.

 6. شیما گفت:

  یه سوال اگر به معقد جایی که مدفوع خارج میشه دست بزنی یعنی انگشتت داخلش بشه ربطی به پرده داره اگر دست بزنی به معقد که ربطی به پرده نداره با انگشت داخل بشه منظورمه ها ممنون میشم جواب بدید ممنون

  • modir گفت:

   پرده بکارت با دخول در واچن آسیب میبینه.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۵۲ از تلفن ثابت از سراسر کشور ( تهران و شهرستانها) تماس بگیرید.

 7. شیما گفت:

  سلام دوستم پریودش امروز تمام شد ولی احساس کرد توی لباس زیرش لکه قهوه ای هستش نشانه چیه اون باکره اس و امروز روز ۶پدیودش بود و پاک شده اینجوری احساس میکنه از چیه ممنون میشم بگید ازچیهاون پریودشو سر وقتش شده ها و خونریزیشم مثل قبل بود ممنون

  • modir گفت:

   سلام
   لکه قهوه‌ای بعد از پریود دلایل زیادی داره.
   شرح حالش کامل نیست. سن و سابقه بیماریها و شرح حال روابط جنسی نیاز هست.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۵۲ از تلفن ثابت از سراسر کشور ( تهران و شهرستانها) تماس بگیرید.

 8. شیما گفت:

  سلام بعداز پریود ترشح قهوه ای رنگ دارم که روی لباس زیرم میریزه هیچی نداره ها ولی لباس زیرمو قهوه ای کرده منظورم اینه مثل قبلا که ترشح داشتم کلفت و سفید بود این اینجوری نیست باکره ام رابطه ام ندارم پریودم هم سر وقت خودش شدم ممنون

  • modir گفت:

   سلام برای بررسی به یک مطب زنان و مامایی مراجعه کنید.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۵۲ از تلفن ثابت از سراسر کشور ( تهران و شهرستانها) تماس بگیرید.

 9. مرجان گفت:

  من توی حمام رابطه داشتم با نامزدم و احساس میکنم مایع ریخته شده واژنم باکره هستم احتمال بارداری وجود داره؟

  • modir گفت:

   بله بکارت مانع باردرای نیست.
   از روشهای پیشگیری اورژانس استفاده کنید.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۵۲ از تلفن ثابت از سراسر کشور ( تهران و شهرستانها) تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب