طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت
امروز : یکشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۷

عمومی

درباره مرکز آرامش

مرکز مشاوره و ارایه خدمات مامايی آرامش طبق ضوابط و مقررات وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشكي جهت انجام خدمات مامايي در سطوح مختلف بهداشتی دائر گردیده است و آماده ارائه خدمات مراقبتی و بهداشتی به بانوان محترم می باشد.

موسسين :
تعدادی از کارشناسان با سابقه مامايی و از اعضای انجمن علمی مامايی ايران موسسين اين مرکز می باشند که ساليان زياد در امور مختلف درمانی و آموزشی فعاليت داشته و نيز به عنوان مربی رسمی ورزشهای دوران بارداری, کلاسهای مختلف آموزش مامايی در بيمارستانها و مراکز درمانی و ساير موسسات برگزار کرده اند. همجنين اين مرکز از همکاری پزشکان و کارشناسان مجرب و باسابقه ديگر نيز در بخش‌های مختلف بهره می برد.

خدمات ارائه شده در مرکز:

1 - مشاوره (بلوغ، قبل از ازدواج،قبل از بارداری، زناشوئی و...)

2- دوره‌های آمادگی برای زایمان کم‌درد (تغذیه مادر باردار، ورزش دوران بارداری، بیوفیدبک و..)

3- مشاوره تغذیه مادر و کودک ، پایش نوزاد، مشاوره رشد و تکامل نوزاد

4 - واکسیناسیون ، تنظیم خانواده

5 - ماساژ نوزاد و ورزش مادر ونوزاد به منظور سلامت و تناسب اندام

6 - آموزش ریلکسیشن و یوگا (به منظور کاهش استرس، افزایش تمرکز و تقویت جسمی)

7 - مشاوره یائسگی(تغذیه، عوارض یائسگی و تمرینات ورزشی تقویت عضلات لگن پ‍یشگیری از مشکلات ادراری)

8 - مشاوره و آموزش سبک زندگی برای هر گروه سنی خانواده

9 - خدمات مامایی در منزل

10 - پاپ اسمیر

11 - کارگاه‌های آموزشی بهداشت فردی (مراقبت‌های بهداشتی، پوست و مو، تغذیه و ورزش)

12- مشاوره‌های روانشناسی با بهره‌گیری از مشاورین مجرب و با سابقه روانشناس

نشانی: تهران - میدان رسالت- خیابان هنگام- بالاتر از فرجام- پلاک ۱۹۷- طبقه دوم- واحد ۵


تلفن‌های تماس:

۷۷۱۸۵۰۱۴ -
۷۷۱۸۵۰۷۷
-
۰۹۰۳۵۱۸۴۳۸۱

77185014 - 77185077

تعیین وقت همه روزه : صبح ها: ۹ الی ۱۳ بعدازظهر: ۱۵ الی ۲۰

-


شماره مشاوره تلفنی: 9099071652
تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت

تبلیغات متنی

مراقبت بارداری و حداقل و حداکثرها

زن باردار در طول دوران بارداری باید مراقبت هایی برای بررسی وضعیت جنین و وضعیت خود انجام دهد تا هم نوزادی سالم بدنیا آورد و هم مشکلی در دوران بارداری و بعد از آن برای خود شخص بوجود نیاید.
مراقبت های بارداری شامل ویزیت پزشک و ماما و مراجعه به مراکز مشاوره مامایی و گرفتن شرح حال و معاینه و انجام آزمایشات معمول بارداری و انجام سونو گرافی است .
گرفتن شرح حال و معاینه:
پزشک یا ماما از مادر در مورد سوابق بارداری و زایمان قبلی ,سابقه یا ابتلا به بیماری ,مصرف دارو,وضعیت فعلی بارداری سئوال و اعضای مختلف بدن را معاینه میکند.لازم است به تمامی سئوالات پاسخ صحیح داده شود تا عوامل خطر به سرعت شناسایی و اقدامات لازم انجام شود لذا با دادن اطلاعات ناصحیح سبب گمراهی پزشک یا ماما و درنتیجه درمان غیر موثر و دیر هنگام میشویم و عوارض جبران نشدنی در انتظار مادر خواهد بود خوشبختانه امروزه با افزایش آگاهی افراد و ثبت نام خانم های باردار در مراکز مشاوره مامایی بیشتر این مشکلات برطرف و اقدامات لازم در زمان مناسب در اختیار مادران باردار قرار میگیرد و با ثبت نام در کلاس های آمادگی زایمان از هشدارهای زایمان و تغذیه مناسب و ورزش ها ی دوران بارداری و …از آسیب های احتمالی بارداری جلوگیری میکنند.

خوشبختانه به خاطر در دسترس بودن ماماهای با تجربه در زمینه تغذیه دوران بارداری و همراهی آنان با مادر در طول کلاسهای مراکز مشاوره مامایی بسیاری از دغدغه های مادران جوان کاهش می‌یابد.

آزمایش های معمول دوران بارداری:

گروه خون مادر نیاز است در اولین مراجعه تعیین شود تا درصورت منفی بودن اقدامات لازم به عمل آید.
در نیمه اول و دوم بارداری آزمایشاتی برای مادران باردار در نظر گرفته میشود .با انجام آزمایش خون و ادرار از نظر بیماری هایی مانند کم خونی ,عفونت,بیماری کلیوی,سرخچه,هپاتیت,بیماری آمیزشی,دیابت بررسی شده و همچنین گروه خونی شخص و ارهاش آن تعیین میشود که در صورتی که ارهاش منفی شود ارهاش همسر و سایر آزمایش هایی در این جهت برای مادر باردار درخواست میشود.

سونوگرافی:
سونو گرافی ابزاری برای بررسی وضعیت جنین است که معمولا در دونوبت نیمه اول و دوم بارداری انجام میشود .دفعات بیشتر سونوگرافی بر اساس نظرات پزشک یا ماما و وضعیت خاص جنین خواهد بود .

مطالب مرتبط

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب