طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت
امروز : سه شنبه ۱۴۰۳/۰۴/۲۶

عمومی

درباره مرکز آرامش

مرکز مشاوره و ارایه خدمات مامايی آرامش طبق ضوابط و مقررات وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشكي جهت انجام خدمات مامايي در سطوح مختلف بهداشتی دائر گردیده است و آماده ارائه خدمات مراقبتی و بهداشتی به بانوان محترم می باشد.

موسسين :
تعدادی از کارشناسان با سابقه مامايی و از اعضای انجمن علمی مامايی ايران موسسين اين مرکز می باشند که ساليان زياد در امور مختلف درمانی و آموزشی فعاليت داشته و نيز به عنوان مربی رسمی ورزشهای دوران بارداری, کلاسهای مختلف آموزش مامايی در بيمارستانها و مراکز درمانی و ساير موسسات برگزار کرده اند. همجنين اين مرکز از همکاری پزشکان و کارشناسان مجرب و باسابقه ديگر نيز در بخش‌های مختلف بهره می برد.

خدمات ارائه شده در مرکز:

1 - مشاوره (بلوغ، قبل از ازدواج،قبل از بارداری، زناشوئی و...)

2- دوره‌های آمادگی برای زایمان کم‌درد (تغذیه مادر باردار، ورزش دوران بارداری، بیوفیدبک و..)

3- مشاوره تغذیه مادر و کودک ، پایش نوزاد، مشاوره رشد و تکامل نوزاد

4 - واکسیناسیون ، تنظیم خانواده

5 - ماساژ نوزاد و ورزش مادر ونوزاد به منظور سلامت و تناسب اندام

6 - آموزش ریلکسیشن و یوگا (به منظور کاهش استرس، افزایش تمرکز و تقویت جسمی)

7 - مشاوره یائسگی(تغذیه، عوارض یائسگی و تمرینات ورزشی تقویت عضلات لگن پ‍یشگیری از مشکلات ادراری)

8 - مشاوره و آموزش سبک زندگی برای هر گروه سنی خانواده

9 - خدمات مامایی در منزل

10 - پاپ اسمیر

11 - کارگاه‌های آموزشی بهداشت فردی (مراقبت‌های بهداشتی، پوست و مو، تغذیه و ورزش)

12- مشاوره‌های روانشناسی با بهره‌گیری از مشاورین مجرب و با سابقه روانشناس

نشانی: تهران - میدان رسالت- خیابان هنگام- بالاتر از فرجام- پلاک ۱۹۷- طبقه دوم- واحد ۵


تلفن‌های تماس:

۷۷۱۸۵۰۱۴ -
۷۷۱۸۵۰۷۷
-
۰۹۰۳۵۱۸۴۳۸۱

77185014 - 77185077

تعیین وقت همه روزه : صبح ها: ۹ الی ۱۳ بعدازظهر: ۱۵ الی ۲۰

-


شماره مشاوره تلفنی: 9099071652
تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت

تبلیغات متنی

چاقی و ارتباط آن با سرطان پستان در زنان

چاقی به عنوان یکی از مشکلات جوامع صنعتی رو به افزایش است. معیار تعیین چاقی شاخص توده بدنی است که برا اساس نسبت وزن به قد محاسبه می‌گردد. در وضعیت نرمال این شاخص بین ۲۰-۲۵ است. در شرایطی که این شاخص به بالای ۴۰ برسد، فرد در شرایط چاقی مفرط قرار دارد.

چاقی به عنوان یک ریسک فاکتور شناخته شده بروز سرطان در آمریکاست. چاقی منجر به افزایش بروز سرطان‌های مریی، تیروئید، کلیه، اندومتریوم، روده و در نهایت سرطان پستان در دوره پس از یائسگی می‌شود.

مروری بر مطالعات:

بر اساس نتایج حاصل از مطالعات متعددی که توسط پژوهشگران در جوامع مختلف دنیا انجام شده‌است، ارتباط بین چاقی و سرطان پستان در دوره پس از یائسگی ثابت شده ‌است. مدارک مبتنی بر شواهد علمی موید شیوع سرطان پستاتن بعد از سن یائسگس به میزان ۳۰ برابر در جمعیت چاق نسبت به زنان دارای وزن طبیعی است. به نظر می‌رسد علت افزایش سرطان در این دوره سنی بالا بودن میزان استروژن در زنان چاق باشد. نتایج یک مطالعه انجام شده روی یک جمعیت بزرگ نمایانگر آمار بالای مرگ و میر در زنان دچار سرطان پستان با وضعیت چاقی مفرط و کم وزنی با شاخص توده بدنی کمتر از ۱۸.۵ بود.

شواهد علمی مبتنی بر ارتباط سرطان سینه و چاقی در سنین قبل از دوره یائسگی یافت نشده‌است و لیکن تاکید بر این شده‌است که افزایش وزن بعد از سن ۲۰ سالگی عامل مهمی در بروز سرطان بعد از دوره یائسگی می‌باشد. لذا توصیه شده‌ با کاهش وزن از بروز سرطان سینه پیشگیری شود.

نتیجه‌گیری: از آن‌جا که ارتباط معنی‌داری بین چاقی و ابتلا به انواع سرطان ‌ها بالاخص سرطان پستان در دوره یائسگی و سرطان کولون وجود دارد توصیه می‌شود تا با راهکارهای موثری از جمله ورزش و انجام تمرینات بدنی موثر از بروز این بیماری‌های مهلک پیشگیری شود.

کلید واژه‌ها: چاقی، سرطان پستان، یائسگی

مطالب مرتبط

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب